2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası
Avrupa Basketbol Şampiyonası

2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası

A Millilerimiz, 2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda mücadele ettikleri D Grubu’nda, üçüncü maçta da yenilerek havlu attılar.

Türkiye, 2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası D Grubu’ndaki üçüncü maçında Yunanistan’a 84-61 mağlup olarak ikinci tura çıkma şansını yitirdi.

Hücumda kötü başlayan millilerimiz tur için galibiyetin zorunlu olduğu maçta 5. dakikada Sinan’ın 3 lüğü ile 6-5 öne geçti. Ancak Hidayet’in hatalarının da etkisi ile ilk periyot 21-16 geride kapandı.

İkinci çeyrekteki çekişmeli oyunun 19. dakikası komşumuzun 41-32 üstünlüğünde geçildi. Sinan’ın son saniyelerdeki 3 sayılık basketi ile ilk yarı 41-35 bitti.

Millilerin kötü performansı 3. periyotta da devam etti. İkinci yarının ilk 4 dakikasında sadece 5 sayı üretebilen Türkiye, Bourousis ve Zisis’in basketlerine ise engel olamadı. 3. çeyrek 15 sayı farkla 64-49 ile geçildi.

Son çeyrekte de yitirilen umutlarla kötü oyunumuz sonucunda mücadele 23 sayı farkla 84-61 Yunanistan üstünlüğü ile bitti. Bu sonuçla Türkiye ikinci tur şansını yitirirken Yunanistan üçüncü galibiyetini alarak ikinci turu garantiledi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve A Milli Takım Menajeri Harun Erdenay; “Yunanistan karşısında oyuncular istekliydi. Ancak kötü bir oyun sergiledik. Yenildik ve ikinci tur hakkımızı kaybettik. Bizim için çok kötü bitmiş bir turnuva oldu” dedi. Erdenay, grupta kalan 2 maçlarını kazanarak en azından şampiyonayı en iyi şekilde bitirmek istediklerini de sözlerine ekledi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

five + fourteen =