Alex Telles resmen Galatasaray’lı

Alex Telles resmen Galatasaray’lı

Brezilyalı futbolcu Alex Telles Galatasaray ile 4,5 yıllık sözleşmeye imza attı.

KAP (Kamu Aydınlatma Platformu) ve Borsa İstanbul’a verilen bilgiye göre Galatasaray A.Ş. Alex Telles ile 4,5 yıllık sözleşme imzaladı. Bu sözleşme gereği sarı-kırmızılı kulüp Alex Telle’in eski kulübü Gremio’ya 6,1 milyon € bonservis ödeyecek. Galatasaray ayrıca Brezilya’lı oyuncuya da önümüzdeki 4,5 yıl için toplam 7,5 milyon € garanti ücret verecek.

Telles ayrıca imza ücreti olarak da bu yıl 650 bin €, önümüzdeki yıl da 650 bin € olmak üzere toplam 1,3 milyon € alacak. Oynadğı her maç için de 10 bin € alacak olan oyuncu sezonun ikinci yarısında ve önümüzdeki 4 yılda tüm maçlara ilk 11 de çıkması durumunda yaklaşık 1,5 milyon € maç başı ücreti almış olacak.

Alex Telles kimdir?

1992’de Brezilya’nın güneyinde dünyaya gelen Alex Nicolao Telles, Grêmio’nun pilot takımı Juventude altyapısında yetişti ve ilk profesyonel maçına 24 Ocak 2011 tarihinde çıktı. 2013 yılının ocak ayında Grêmio takımına transfer olan Telles klasik 4-4-2 dizilişinde savunmanın solunda oynayarak hücuma yatkınlığı ve sürati ile dikkat çekti.

Gremio kulübü aynı yıl, bir dönem Fenerbahçe forması da giyen Andre Santos’un sözleşmesini feshedince, Alex Telles takımın değişmez parçalarından biri oldu. Renato Gaucho’nun Gremio takımın başına gelmesinden sonra üçlü defansta savunmanın solunda görev yapan Telles, tüm kanadı kullanan ofansif bir sol bek olarak kendini gösterdi.

Telles top tekniği, süratli temposu ve hücumu seven oyun yapısıyla medya ve yayıncı kuruluşların değerlendirmelerine göre Brezilya’da yılın en iyi sol beki seçilmişti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

three × 4 =