Savcılık olaya el koydu…

Savcılık olaya el koydu…

28 Nisan’da Gaziantep Kamil Ocak Stadyumunda çıkan olaylar sonrasında Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, maç öncesi ve sonrası yaşanan olayların taraftarların sahaya girmesi, gruplar arası çatışma, orantısız biber gazı kullanımı, bıçaklı saldırı vb. gerekçelerle 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi kanununa muhalefet kapsamında ele alındığı belirtildi.

Emniyet müdürlüğünden yapılan açıklamada ise, kullanılan gaz bombasının rüzgarın etkisiyle stadyumdaki özellikle Galatasaraylı taraftarların bulunduğu bölümü etkilediği, bu nedenle seyircilerin sahaya alındığı ifade edildi.

Galatasaray Kulübünden gelen açıklamada da şu ifadelere yer verildi;

“28 Nisan Pazar günü Gaziantepspor?la yaptığımız deplasman maçı öncesinde bir kaç fırsatçının sahte bilet satışıyla başlayan ve organizasyon sorunları nedeniyle kontrolü güçleşen olaylar sonucu taraftarlarımızın maruz kaldığı durum esef vericidir.

Gerek Gaziantepspor Kulübü yönetiminin gerekse Emniyet Güçlerinin en az bizim kadar sahalarda görmek istemediğine inandığımız bu olaylara sebep veren ?fırsatçıların? en kısa zamanda yakalanarak cezalandırılacaklarına olan inancımız tamdır.

Taraftarlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunar, gelişmeleri yakından takip ettiğimizi belirtmek isteriz.”

Kaynak AA

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

fourteen + one =