Aykut Kocaman’ın istifası kabul edildi.

Aykut Kocaman’ın istifası kabul edildi.

Fenerbahçe, teknik direktör Aykut Kocaman ile yollarını resmen ayırdı.
Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu, teknik direktör Aykut Kocaman’ın istifasını kabul etti.

Fenerbahçe kulübünün resmi internet sayfasından yapılan açıklama şöyle:

“Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Sayın Aykut Kocaman’ın kulübümüze ilettiği istifa dilekçesi yönetim kurulumuz tarafından kabul edilmiştir. Sayın Hocamıza, kulübümüze kazandırdığı değerler ve başarılar için sonsuz teşekkür ederiz.

Öte yandan Asbaşkanlarımızdan Sayın Ali Yıldırım’ın kulübümüze ulaşan istifa talebi yönetim kurulumuz tarafından kabul edilmiştir.

Ayrıca, Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım’ın, Sayın Aykut Kocaman ve eski Asbaşkanımız Sayın Ali Yıldırım ile ilgili yakın çevresine söylediği iddia edilen ‘Ne istifası? İkisini de ben kovdum’ sözleri, doğru değildir. Başkanımızın böyle bir açıklaması, ifadesi yoktur. Bahsi geçen haberlere itibar edilmemesini, kamuoyundan rica ederiz.

Başkanvekilimiz Sayın Abdullah Kiğılı’nın söylediği iddia edilen, ‘İçimizdeki temizlikle uğraşıyoruz’ ifadeleri de gerçek dışıdır. Sayın Abdullah Kiğılı’nın böyle bir beyanı olmamıştır.”

Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili Abdullah Kiğılı ise, Kocaman’ın istifa mektubunun kendilerine ulaştığını ve istifasının kabul edildiğini belirterek, “İstifasını yönetim olarak kabul ettik. Şimdiye kadar Fenerbahçe’ye önemli hizmetlerde bulunmuştur. Hizmetlerinden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz. İstifa etmesi yönünde yönetimin bir baskısı olmamıştır. Kendisi istifa kararını almıştır. Bundan sonraki kariyerinde başarılar diliyorum. En kısa zaman yeni bir hoca ile anlaşacağız” dedi.

Kiğılı, Kocaman ile aralarında fikir ayrılığı olmadığını vurgulayarak, “Başkanla veya yönetimle şu ana kadar Kocaman’ın bir fikir ayrılığı gibi herhangi bir şeyi yok. Kendisi ihtiyaç hissetmiş demek ki tek taraflı olarak istifa etmiş. Herhangi bir anlaşmazlık yok” şeklinde konuştu.

Kiğılı, “Fenerbahçe 10 günlük bir süre içinde yeni teknik direktörünü belirleyip ihtiyaç duyduğu noktalara transferlerini yapacaktır. Yeni sezona tam kadro olarak başlayacağımızı taraftarlarımıza buradan söylüyorum” diye konuştu.

Kiğılı, yeni teknik direktörün yerli ya da yabancı mı olacağına ise henüz karar vermediklerini ve bu konudaki çalışmalara yarından itibaren başlayacaklarını söyledi.

Kendisinin istifası yönünde çıkan haberlerle ilgili olarak, “Bu iddialar doğru değil” diyen Kiğılı, yönetim kurulu üyesi Ali Yıldırım’ın istifası konusunda ise, “Zaten uzun zamandır yönetim kuruluna gelmiyordu. Onun istifası daha önceden geldi ve kabul edildi. Başka istifa söz konusu değil” ifadelerini kullandı.

Gazeteci Şansal Büyüka da, Lig TV’ye yaptığı açıklamada, “Aykut Kocaman maliyeti çok yüksek bir futbolcu istedi. Kocaman bu konuda ısrarlı davrandı. Başkan Aziz Yıldırım ise futbolcunun maliyeti nedeniyle ihtiyatlı davranınca sinirler gerildi. Ve ardından Aykut Kocaman ‘Yoruldum’ diyerek istifasını yönetime bildirdi. Bu durum sonrası Aykut Kocaman istifa etti ve artık geri dönüş kesinlikle olmayacak” dedi.

Devre arasında takımın kötü gidişatından dolayı istifa eden, ancak yönetim ve futbolcuların ısrarları sonucu görevinin başına geri dönen Aykut Kocaman, sezonun bitmesiyle birlikte yeniden istifa etti.

Salı akşamı yapılan yönetim kurulu toplantısı öncesinde Aykut Kocaman; Aziz Yıldırım ve yöneticilerle bir araya geldi. Kocaman ve Yıldırım arasında gerginlik yaşandığı ve Kocaman’ın “Artık ben yorgunum, bu baskıyı fiziki ve mental olarak kaldıramıyorum. Transfer ve kulüp içindeki anlaşmazlıklar hep benim omzumda birikiyor” diye serzenişte bulunduğu öğrenildi.

Kocaman’ın istifası futbol dünyasında şok etkisi yaratırken, gelen iddialar istifanın Kocaman’ın, İngiltere’de Aziz Yıldırım’dan habersiz olarak Ali Yıldırım’la görüştüğü ve başkan Aziz Yıldırım’ın bunun üzerine hem Ali Yıldırım’ın hem de Kocaman’ın istifasını istediği şeklinde…

Şampiyonlar Ligi finalini izlemeye Londra’ya giden Aykut Kocaman’ın burada Aziz Yıldırım’la arası bozuk olan kardeşi Ali Yıldırım ile buluşmasının Başkan’ı sinirlendirdiği ve transferlerde fikir birliği bulunamaması sebebiyle Aykut Kocaman’ın görevi bıraktığı öğrenildi.

Mackolik.com’un edindiği bilgiye göre ise, Kocaman’ın Kuyt ve Sow haricindeki tüm yabancı oyuncuların gönderilmesini istediği, başkan Aziz Yıldırım’ın da buna karşı çıktıktan sonra iplerin koptuğu yönünde…

Kaynak : Maçkolik

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

18 − 6 =