Aziz Yıldırım’dan önemli açıklamalar…

Aziz Yıldırım’dan önemli açıklamalar…

Fenerbahçe Futbol AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Yıldırım, düzenlediği basın toplantısında UEFA’nın kararını değerlendirdi.
Fenerbahçe Kulübü, gündemde olan konularla ilgili basın toplantısı düzenlendi.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nın 1907 tribünü salonunda düzenlenen basın toplantısına Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Futbol AŞ Yönetim Kurulu Başkanı titriyle çıktı.

İstanbul Anadolu 5. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği’ndeki görevine ihtiyati tedbir kararı koyduğu Yıldırım’ın, oturduğu masada bulunan tanıtma kartında “Futbol AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Yıldırım” yazısı yer aldı. Yıldırım ve yöneticiler masaya oturduklarında kartlar kaldırıldı.

Kellemi isteyenlerin kursağında kalacak

Konuşmasına yazılı metinden okuyarak başlayan Yıldırım, tek düşüncesinin Fenerbahçe’ye zarar vermemek olduğunu belirterek, “Aziz Yıldırım’ın kellesini isteyenlerin hevesi kursaklarında kalacaktır” dedi.

Fenerbahçe’nin çok zor günlerden geçtiğini belirten Yıldırım, bu günlerden kurtulmak için Fenerbahçelilerin birleşmesi gerektiğini savunarak, “Aziz Yıldırım’ın istifa edip, kaçıp kaçmayacağını merak ediyorlar. Benim kellemi isteyenlerin kursaklarında kalacak. Herkes bunu bilsin” dedi.

Elbirliğiyle Fenerbahçe’yi düzlüğe çıkaralım

UEFA’daki hukuk süreci tamamlanınca olağanüstü kongre yapabileceklerini aktaran Aziz Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Fenerbahçe’yi kapalı kapılar ardında bölmeye, taraftar grupları üzerinden türlü oyunlarla kulübü karıştırmaya çalışanlara ve üstelik bunu Fenerbahçe’de başkan olma uğruna yapanlara bu son çağrımdır. Gelin önce elbirliğiyle Fenerbahçe’yi düzlüğe çıkaralım. Türkiye’yi ve Fenerbahçe’yi hak etmediği bu hukuk garabetlerinden kurtaralım.

Ondan sonra da yüz yüze hesaplaşalım. Avrupa’daki hukuk mücadelemizin tamamlanmasından hemen sonra Fenerbahçe’ye yakışır bir olağanüstü kongre yapalım. Kulüpten ihraç edilenlerin hepsi için genel kurula affedilmeleri için teklif götüreceğim. Ne söyleyeceğiniz varsa orada söyleyin? Mücadelenizi orada sürdürün, mahkeme kapılarında değil. Buna cesaretiniz yoksa sonsuza kadar susun ve Fenerbahçe’den uzak durun.”

Yeni teknik direktörü yarın açıklayacağız

Verilen cezanın UEFA Tahkim Kurulu tarafından kaldırılacağına inandığını belirten Yıldırım, “Bu dava belki de UEFA’yı en zora sokacak, en şanssız davadır. UEFA çatırdayabilir” diye konuştu.

Yıldırım, “Yeni teknik direktörümüzü yarın açıklayacağız ve göreve başlayacak” dedi.

Yılmaz: Mahkeme kararı yanlış yorumlanıyor

Aziz Yıldırım’ın konuşmasından önce, kulüpte yaşanan son gelişmeler hakkında bilgi veren Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Talat Yılmaz, peş peşe çok zor olaylarla karşılaştıklarını belirtti.

UEFA Disiplin Kurulu kararı gelmeden İstanbul Anadolu 5. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin kararını aldıklarını anlatan Yılmaz, şunları kaydetti:

“Bu karar bazı kasıt peşinde koşan kişiler tarafından yanlış yorumlanarak Fenerbahçe Kulübü’ne ve yöneticlilerine düşmanca bir tavra dönüşmüştür. Bu mahkemenin verdiği karar, başkanın ve yöneticilerin kulübü temsil ve nizam etmek yönünden, mahkeme kararına kadar durdurma tedbiridir. Kesinlikle Fenerbahçe Kulübü’nün binasında ve sosyal tesislerinden uzaklaşma şeklinde yorumlanmamalıdır.”

Kaynak: AA

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

one + sixteen =