Beşiktaş kuruluşunun 111. yılını Vodafone Arena Stadında kutladı.

Beşiktaş kuruluşunun 111. yılını Vodafone Arena Stadında kutladı.

Beşiktaş 111. kuruluş yıldönümünü, inşaatı devam eden Vodafone Arena Stadı’nda kutladı.

BJK Başkanı Fikret Orman’ın yanı sıra diğer yöneticiler ile teknik kadro ve futbolcuların katıldığı kutlama töreninde Başkan Fikret Orman şunları söyledi:

“Beşiktaş olarak bugün en itibarlı camia olduysak, büyüklerimizin sayesindedir. Beşiktaş’ı büyük yapan herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Hakkın rahmetine kavuşmuş olanları da saygıyla anıyoruz. Arkadaşlarımızla 111. yılımızı nerede kutlayabiliriz diye çok düşündük ve kulübümüzün geleceği olan Vodafone Arena’da karar kıldık. Bu statta çok önemli başarılara imza atacağız. Türkiye’de 25’in üzerinde stat yapıldı ama hiçbiri bizim stadımız kadar konuşulmadı. Çünkü biz stadımızı, alın terimizle ve kendi paramızla yapıyoruz, bitirmek için gece-gündüz çalışıyoruz. 30 Ağustos tarihine kadar da inşaatımızı tamamlayacağız.”

Vodafone Arena’nın sadece futbol maçlarının seyredileceği bir stadtan ziyade çok amaçlı bir kompleks olacağını söyleyen Fikret Orman sözlerine şöyle devam etti :

“Vodafone Arena İstanbul’un moda merkezi, konser merkezi olacak. İnsanlar maçlardan evvel gelip sporlarını yapabilecek, yemeklerini yiyebilecek ardından da maçlarını izleyebilecek. Her detayın düşünüldüğü bir proje bu. Kapalı tribün inşaatını nisan ayı sonunda tamamlamayı hedefliyoruz. Eski açık tribün ise haziran ayı ortası bitiyor. Haziran ayı sonu itibarı ile de yeni açık ve numaralı tribünlerimizin yapımı sona erecek. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler ediyoruz. Beşiktaş itibarıyla, duruşuyla, alnının akıyla, nice 111 yıllar görür, önümüzdeki senelere damgasını vurmaya devam eder.”

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic de daha önce fotoğraflarını gördüğü projenin çok hızlı ilerlediğini görmekten mutlu olduğunu, burada oynamayı dört gözle beklediklerini söyledi.

Geçtiğimiz yılın Haziran ayında başlanan stadın kapalı tribün inşaatının nisan ayı sonu itibarı ile biteceği açıklandı. Eski açık tribünün haziran ayı ortası, yeni açık ve numaralı tribünün de haziran sonunda tamamlanması beklenen Vodafone Arena Stadı’nın, 30 Ağustos Zafer Bayramında açılışı hedefleniyor.

Statda Çarşı grubu için özel bir yerin ayırılmayacağı da verilen bilgiler arasında…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

sixteen + 15 =