Beşiktaş’a PFDK’dan ceza yağdı…

Beşiktaş’a PFDK’dan ceza yağdı…

Beşiktaş’a PFDK’dan ceza yağdı : 4 Maç seyircisiz oynama

Galatasaray’la oynadığı derbi maçta çıkan olaylar sebibi ile PFDK Beşiktaş’a 4 maç kendi evinde seyircisiz oynama cezası verdi. Ayrıca Teknik direktör Bilic de 3 maç men cezası aldı.

Galatasaraylı futbolcu Felipe Melo’ya da 2 maç men cezası verildi.

Beşiktaş Kulübü ikinci Başkanı Ahmet Nur Çebi cezalarla ilgili bir basın açıklamasında bulundu.

Çebi, açıklamasında, verilen 4 maç seyircisiz oynama cezası ile ilgili olarak “Bu cezalarla gerçek suç işleyenler değil, kulübümüz ve taraftarımız cezalandırılmıştır. Çıkan olayların gerçek mağduru Beşiktaş iken bu cezalarla kulübümüz ve taraftarımız ikinci kez cezalandırılmıştır.” dedi.

Çebi ayrıca, ” PFDK Başkanı, ben -Beşiktaş taraftarını tanırım. Sahaya inenler asla Beşiktaşlı taraftarlar olamazlar- derken, Spor Bakanımız -Beşiktaş taraftarını bu olaylaın bir tarafı haline getirmek doğru değil- derken bu cezalar neden veriliyor?

Kulübümüz maç öncesi gerekli tüm tedbirleri almıştır. Ancak kulübümüzün ne kolluk kuvvetleri ne de İstihbarat Teşkilatı yoktur. Bedava verilmiş tek bir biletimiz yoktur. Olayların mağduru olarak ilgili makamlara başvurularımız yapılmıştır. Hem kanunlar çerçevesinde hem de sahada mücadelemiz devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Art niyet kokuyor!

Gözlemci raporlarının da abartılı olduğunu ve gerçeği yansıtmadığını belirten Çebi, sorulan bir soru üzerine de “Evet, bu raporlar art niyet kokuyor” dedi.

Olaylardaki provokasyonun inkar edilemeyeceğini vurgulayan ilinci başkan, “Bu olaylarda hakem baş rol oynadı. Melo sportmenlik dışı tavırları ile gerilimin aktörüydü. Geçmişte de Beşiktaş karşısında tartışmalı kararlar veren bu hakem bu maça hangi nedenle atandı? Beşiktaş’ın önü mü kesilmek isteniyor diye düşünmeden edemiyoruz?” diye ekledi.

Çebi, bu cezayla ilgili gerekli itirazı yaptıklarını, Tahkim Kurulu’nun bu cezayı kaldırması ile vicdanların da temizleneceğini umduklarını söyledi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

5 × 3 =