Derbi yarıda kaldı…

Derbi yarıda kaldı…

Beşiktaş – Galatasaray derbisi maçın 90+2. dakikasında tatil edildi.

Fatih Terim ile Bilic’in kucaklaşması ile başlayan derbide, 18.dakikada Serdar’ın ortasında Almeida kafayı vurdu ve Beşiktaş’ı 1-0 öne geçirdi. İlk yarının sonlarına doğru oyundan düşmeye başlayan Beşiktaş, ilk yarıyı bu skorla kapamayı başardı.

İkinci yarıda Bruno’nun oyuna girmesi ile sarı-kırmızılı takım kanatlardan etkili gelmeye başladı. 60. dakikada Serdar’ın faul beklentisi ile bıraktığı topta Bruno topu kaptı. Ortaya çevirdiği topla Drogba buluştu ve Tolga’nın yanından topu ağlara gönderdi. 1-1

Beraberlik golünden sonra iyice oyundan düşen Beşiktaş’ta Olcay oyundan alınıp Muhamed oyuna girdi. 72. dakikada Veli’nin çıkarken yaptığüı hatalı pasta Burak topu bekletmeden Drogba’ya gönderdi. Drogba Tolga’yı bir kez daha avlayarak takımını 2-1 öne geçirdi. Bu dakikadan sonra Beşiktaş seyircisinde gerginlik başladı.

Maçın uzatma dakikalarında Melo’nun Motta’ya yaptığı harekette kırmızı kart görmesi ile Galatasaray 10 kişi kaldı. Melo’nun oyundan çıkarken formasını çıkartıp Beşiktaş’lı taraftarlara göstermesi gerginliği iyice tırmandırdı. Bu sırada bazı taraftarlar sahaya girdi. Güvenlik güçleri az sayıdaki bu kişilere müdehale ederken Galatasaray’lı oyuncular soyunma odasına alındı.

Özel güvenlik kaçtı…

Tam olaylar yatışıyorken bu kez kalabalık bir Beşiktaş grubu sahaya girdi ve plastik sandalyelerle özel güvenlik görevlilerini de kovalayarak karşı tribüne kadar ilerlediler. Hakemler, Beşiktaş’lı futbolcular ve yayıncı kuruluş spikerleri de dahil olmak üzere herkes soyunma odası koridorlarına girdi ve güvenlik güçleri sahaya müdehaleetti. Bir çember oluşturarak sahayı güvenlik altına aldılar.

İçeri giren hakem Fırat Aydınus, maçı tatil ettiğini bildirdi. Ayrıca yayıncı kuruluşun verdiği bilgiye göre olaylar sırasında Bilic de oyundan atıldı.

Bu olaylar sonucunda Beşiktaş takımı büyük ihtimalle hükmen mağlup sayılacak ve ciddi ölçüde saha kapatma cezası alacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

6 + 2 =