Gelenek yine devam etti : 2 – 1

Gelenek yine devam etti : 2 – 1

Fenerbahçe – Galatasaray derbisinde gelenek bozulmadı. Fenerbahçe’nin kendi sahasında Galatasaray’a karşı 14 yıldır süren üstünlüğü bu maçta da bozulmadı. Maçın 23. dakikasında Galataaray lehine verilen penaltıyı Burak gole çevirdi. 33 ve 36. dakikalarda ise sahneye Webo çıktı ve takımını 2-1 öne geçirdi.

İki İstanbul takımı arasındaki maç öncesi ve yeşil zemindeki gerginlik de geleneğin ayrı bir parçası olarak devam etti. Volkan maçın iki gergin anının da baş rolündeydi. 8. dakikada Ebue ile Hasan Ali arasındaki ikili mücadelede yaşanan gerginlikte Drogba’nın müdahalesine hem sözlü hem de iterek karşılık veren Volkan ile Drogba arasında sözlü atışma bir süre devam etti. Maçın 90 dakikası bittikten sonra uzatmaların hemen başında yine Volkan ile bu kez Sabri arasında yaşanan gerginlikte sözlü ve itişmeli tartışmada hakem Cüneyt Çakır kartına başvurdu ve Volkan ile Sabri maçtan atıldı. Son dakikalarda kaleye Mehmet Topal geçti ve maçta başka gol olmayınca Fenerbehçe kendi sahasında 2-1 lik skorla rakibini bir kez daha mağlup etti.

Maçın bitiminde de ilginç görüntüler yaşandı. Bir yandan Fenerbahçe galibiyet sevinci yaşarken Galatasaray’lı futbolcular da Fenerbahçe tribünlerinin protestoları arasında Şampiyonluk Kutlaması yaptılar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

two − one =