Fenerbahçe heyeti UEFA Genel Merkezi’nde…

Fenerbahçe heyeti UEFA Genel Merkezi’nde…

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım başkanlığındaki heyet, UEFA Denetim ve Disiplin Komitesi’nde savunmalarını yapmak üzere UEFA Genel Merkezi’ne geldi.

Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu’nun avukatlarıyla birlikte hazır bulunacağı duruşmaya, Ali Yıldırım ve Cemil Turan katılmayacak, avukatları aracılığıyla temsil edilecekler.

İsviçre’nin Nyon kentindeki UEFA Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen duruşmalı toplantının akşam saatlerine kadar sürebileceği belirtiliyor.

UEFA’nın konuyla ilgili kararını ay sonuna kadar açıklaması bekleniyor. Kulüp ceza alırsa, tahkim süreci başlayacak. Tahkim Kurulu’nun ise itirazları inceledikten sonra en geç 15 Temmuz’a kadar nihai bir sonuca varabileceği belirtiliyor. Bu aşamadan sonra da Fenerbahçe’nin Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) başvurma hakkı bulunuyor.

Sarı-lacivertli taraftarlar yalnız bırakmadı

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım başkanlığındaki heyetin UEFA Denetim ve Disiplin Komitesi’ndeki savunması sürerken, UEFA binası önünde toplanan sarı-lacivertli taraftarlar marşlar söyleyerek heyete destek veriyor.

Türkiye ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen Fenerbahçeli taraftarlar, UEFA Genel Merkezi önünde açtıkları dövizler ve attıkları sloganlarla süreci protesto ediyor.

Kaynak : AA

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

20 − 14 =