Galatasaray’ın yeni hocası : Prandelli

Galatasaray’ın yeni hocası : Prandelli

2 yıllık Sözleşmeye imza atan Cesare Prandelli Galatasaray’ın yeni hocası oldu.

Ünal Aysal’ın da katılımıyla T.T. Arena’da düzenlenen imza töreninde konuşan başkan;

“Yeni sezonu yeni hoca ve teknik ekiple açıyoruz. Her zaman söylediğim gibi dünya turu bir adımla başlar. Biz de bugün bu adım amacıyla, karşılıklı imzayı atmak için bir araya geldik. Yeni bir sezonun, yeni ufuklara açılışın ve yeni ümitlerin ilk adımını gerçekleştiriyoruz. Galatasaray, 100 seneyi aşkın tarihiyle, her sene yenilenen ümitleri ve başarıya doymayan çalışmalarıyla, hedefini her zaman büyüten bir kulüptür. Galatasaray, Türkiye’nin batıya açılan penceresi olduğu kadar batının da Türkiye’ye açılan penceresidir. Hocamızla geçtiğimiz günlerde ufukları nasıl geliştireceğimize yönelik çalışma ve konuşma imkanı bulduk. Bugünkü anlaşmamızın temelinde, sadece 4. yıldıza kavuşmanın ve bir şampiyonluk daha yaşama hedefinin ötesinde çok daha geniş bir vizyon, hedef mevcuttur. Bugün bizi bir araya getiren hedefler, bu vizyon ve bu büyük projedir. Bu vesileyle hocamıza ve yeni teknik ekibe başarılar diliyorum ve ‘hoş geldin’ diyorum ve 4. yıldızı istiyorum” dedi.

GS-TV-PrandelliYeni teknik adam Prandelli ise Türkçe “İyi Günler” diyerek başladığı konuşmasında şunları ifade etti;

“Başkan Ünal Aysal ile konuştuğumuzda hemen bir sinerji yakaladık. Kendi insanın gözünün içine bakan, karizmatik birisi. Başkan gözümün içine bakarken, buraya, bu büyük sportif projenin içinde yer almak için geldiğimi fark ettim. Başkan için Galatasaray’ın büyük tarihi çok önemli. Önemli olan başkanın da söylediği gibi geçmişten ziyade önümüzdeki proje. İlk etapta hedefimiz, kazanan bir takım oluşturmak. Projemiz, sadece güzel futbol oynayan değil, kazanmaya odaklı ve hedeflerine ulaşacak bir Galatasaray takımı meydana getirmek.

Oldukça profesyonel, organizasyonu sağlamış bir ekip var. Tesisler gayet iyi durumda. Bir takım kurma fikri için taraftarı, yöneticisi ve teknik ekibin aynı hedefe odaklanması gerek. Takım liderinin de bu takımın kendisi haline gelmesi lazım. Çok kuvvetli oyuncularımız var ama önemli olan bu oyuncuları bir araya getirerek, iyi bir takım oyunu ortaya koymak. Başkanla konuşurken, gözümün içine baktı ve ‘ben 4. yıldızı istiyorum’ dedi. Bu cümlenin gözümün içine bakılarak kurulması bile benim için ciddiyetin, başarıya açlığın ve başarıya ulaşmanın garantisidir.”

Bazı basın mensuplarının Wesley Sneijder ile ilgili soruları üzerine Ünal Aysal, “Sneijder, iyi bir oyuncu. Kendisini Galatasaray’da tutmak isteriz. Bunun için de elimizden geleni yapacağız. Ancak Sneijder’in kontratına göre, 20 milyon avroluk bir teklif geldiği takdirde oyuncu gidebilir ve Galatasaray’ın buna ‘hayır’ deme lüksü yok. Benim, ’15 milyona veya 20 milyona satarım’ gibi bir beyanım yok. İstemesek dahi böyle bir satış gerçekleşebilir” diye konuştu.

Aynı soruya Prandelli ise “Sneider’in oynadığı tüm maçları ilgiyle izledik. Kendi, karşısına çıkan tüm durumlara cevap verebilen bir oyuncu. Wesley, Hollanda Milli Takımı’nın ve Galatasaray’ın en iyi oyuncularından bir tanesi. Selçuk gibi teknik kalitesi, kişiliği ve liderlik vasıfları olan futbolcuları çok seviyorum. Kimi zaman da Pirlo gibi çoğunlukla susan ama kazanmayı her zaman isteyen oyuncuları seviyorum. O kazanma isteği olduğu sürece herhangi bir sorun olmayacaktır” şeklinde yorumda bulundu.

Prandelli’nin İtalyan takımlarının dışında bir takımda tecrübesi bulunmuyor.

Basın mensuplarının İtalyan hocanın bu durumunu hatırlatarak sordukları soruya da başkan Ünal Aysal; “Hocamız, ‘futbol sadece bir oyundur’ dedi. Patenti kendisine ait. Hocanın futbolu iyi bilmesi Galatasaray Kulübü için yeterlidir. Bu tecrübesi ve futbol bilgisiyle Türkiye’deki diğer kulüpleri zaten araştırır ve önlemini de bulur diye düşündük. Bu noktada Türkiye’de tecrübesi olmamasını bir dezavantaj olarak görmedik” şeklinde cevap verdi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

19 − seventeen =