İlkay Gündoğan – Real Madrid bilmecesi…

İlkay Gündoğan – Real Madrid bilmecesi…

B.Dortmund’lu yıldız İlkay Gündoğan’ın babasıilk kez konuştu.

B.Dortmund’lu yıldız İlkay Gündoğan’ın babası İrfan Gündoğan, İspanya devi Real Madrid’in oğlunun transferi için bir hamle yapmaya hazırlandığını iddia etti.

Uluslararası yıldız Xabi Alonso ile yeni bir sözleşme için görüşmelerin durduğu ve futbolcunun bu sezon sonunda kulüpten ayrılacağı konuşuluyor. İrfan GÜndoğan, Borussia Dortmund ortasaha temsilcisi 23 yaşındaki İlkay Gündoğan’ı Xabi Alonso’ya alternatif olarak izlediğini belirtti.

İrfan Gündoğan; “Real Madrid’in oğlumla ilgileniyor olması çok önemli, İlkay ile müzakerede bulunmak istiyorlar. Ancak İlkay’ın sırt sakatlığı düzelene dek bir şey yapamayız. Düzenli oynamaya başladığında biz de görüşmelere başlayabiliriz.” dedi.

İlkay Gündoğan takımıyla sadece 3 maça çıkabilmiş ve Ağustos ayında sakatlandıktan sonra sahalara dönememişti. Uzmanlar İlkay’ın Ocak ayında lige dönmesini umuyorlar.

Watzke : “Bize söylenmedi!”

Borussia Dortmund CEO’su Hans Joachim Watzke de İlkay Gündoğan hakkındaki transfer söylentilerini yanıtladı. Watzke; “Eğer İspanyol medyasında oyuncumuzun bizden ayrılacağı yönünde yeralan tüm haberlere inansaydık, takım kurmak konusunda endişelenirdik. İlkay’dan ya da babasından bize ayrılmak istediği yönünde bir bilgi gelmedi.” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

3 × five =