Kasımpaşa – Beşiktaş maçı tekrarlanacak…
kural hatasi

Kasımpaşa – Beşiktaş maçı tekrarlanacak…

TFF Yönetim Kurulu, STSL’nin 15. haftasında yapılan olaylı Kasımpaşa – Beşiktaş maçının tekrarlanmasına karar verdi.

TFF tarafından yapılan açıklamada, “TFF Yönetim Kurulu oy çokluğuyla karşılaşmanın tekrar oynanmasına karar verdi. Söz konusu karşılaşma yeni baştan oynanacak” denildi…

Hatırlanacağı üzere, ligin 15. haftasında Kasımpaşa ile Beşiktaş arasındaki karşılaşmanın 30. dakikasında Kasımpaşa’lı futbolcu Donk saha içine atılan ikinci topu bir süre elinde tutmuş ve Beşiktaşlı oyuncu Almeida’nın ceza sahasına girerek kontrol ettiği oyunda olan topa doğru atarak Beşiktaşı’ın atağını engellemişti.

Maçı evsahibi Kasımpaşa 2-1 kazanmış ancak maçın ardından Beşiktaş yönetimi kural ihlali gerekçesi ile itiraz ederek karşılaşmanın tekrarını istemişti.

TFF Yönetim Kurulu’nun aldığı tekrar kararı, siyah beyazlı camiada büyük memnuniyetle karşılandı.

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi basına yaptığı açıklamada; “TFF yapması gerekeni yapmış, çok doğru bir karar almıştır. Biz Beşiktaş Kulübü olarak, büyük bir memnuniyet içerisindeyiz. Kendilerinin böyle bir karar almasını zaten bekliyorduk. Adalet yerini bulmuş oldu. Temennimiz böyle olayların bir daha yaşanmaması” dedi.

Beşiktaş YK Üyesi Ahmet Kavalcı ise yaptığı açıklamada, TFF’nin kural hatası yönünde karar vereceğini zaten beklediklerini ancak sonucun tekrar yerine 3-0 Beşiktaş lehine olmasını beklediklerini söyledi.

Maçın tekrar edileceği tarih ve saat daha sonra duyurulacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

1 × 5 =