Kötü haber : Demba Ba iki hafta yok

Kötü haber : Demba Ba iki hafta yok

12. hafta mücadelesinde Trabzonspor’la oynanan maçta sakatlanan Demba Ba’dan Beşiktaş’a kötü haber

Spor Toto Süper Lig’de 12. hafta mücadelesinde Trabzonspor’la oynana maçta sakatlanan Demba Ba’nın sağ ayak ikinci parmağında kırık tespit edildi.

BJK TV’de konuşan Kulüp Doktoru Ertuğrul Karanlık “Demba Ba, Trabzonspor maçının ilk yarısında sağ ayağından bir darbe almıştı. Sonra zorlandı, hatta tedavi ederken kramponunu çıkarmak zorunda kalmıştı. Devre arasına kadar idare edebildi. Devre arasında tekrar kontrol ettik. Kendisi oynamak istedi, ama ağrıları sürdüğü için devam edemedi. Kırık şüphesi vardı, maçtan sonra röntgenini çektik. Sağ ayak ikinci parmağında bir sakatlığı var. Eklemde problem olmaması iyi. Kırık var ama daha da kötüsü olabilirdi. Kötünün iyisi diyebiliriz” şeklinde açıklamada bulundu.

Ağrıları devan eden Demba Ba 11 Aralık Perşembe günü UEFA Avrupa Ligi’nde oynanacak Tottenham karşılaşması ile haftasonu Spor Toto Süper Lig’de oynanacak Gaziantepspor maçlarında forma giyemeyecek.

Beşiktaş’ta santrafor sıkıntısı

Mustafa-Pektemek-sakatlik Aynı maçta Demba Ba’nın sakatlanması ile oyuna giren Mustafa Pektemek de talihsiz bir şekilde Belkalem ile çarpışarak ciddi bir sakatlık yaşadı. Ambulans ile hastaneye kaldırılarak hemen ameliyata alınan Pektemek’in burun ve elmacık kemiklerinde kırıklar oluştuğu ve iki ayrı cerrah tarafından müdehale edildiği belirtildi. Mustafa Pektemek’in durumuna da değinen Karanlık “Cerrahlardan birisi, burunla ilgili gereken müdehaleleri yaptı. Plastik cerrah ise elmacık kemiği kırıklarını tamir etti. Böylesine yoğun bir ameliyat sonrasında Mustafa’nın durumunun çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Birkaç gün daha hastanede kalması gerekiyor. Ameliyatın büyüklüğü, ne kadar ciddi bir sakatlık yaşandığını gösteriyor. Kalıcı bir sakatlık ve hasar bulunmuyor. Beyninde ve gözünde de kalıcı bir problem yok” dedi.

Aynı maçta iki santraforun birden sakatlanmasının ardından Beşiktaş’ta ileri uç Cenk Tosun’a emanet edilecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

seventeen − five =