Oktay Mahmuti’yi utandıran sonuç…
oktay mahmuti anadolu efes

Oktay Mahmuti’yi utandıran sonuç…

İspanya’nın Real Madrid takımına 103-57 gibi ezici bir farkla yenilen Anadolu Efes’in başantrenörü Oktay Mahmuti, “Hiç bu kadar utanarak sahadan ayrılmamıştım” dedi.

Basketbol THY Avrupa Ligi B Grubu 5. hafta maçında deplasmanda İspanya’nın Real Madrid takımına 46 sayı farkla yenilen Anadolu Efes’in başantrenörü Oktay Mahmuti, “Hiç bu kadar utanarak sahadan ayrılmamıştım” dedi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında değerlendirmelerde bulunan Mahmuti, “Burada en kolayı oyunculara suç atmak olurdu ama sorumlu benim. Çünkü bu maça onları hazırlamak benim sorumluluğumdu. İyi hazırlandığımızı zannediyorduk. Bundan sonra çok daha iyi hazırlanmalıyız” ifadelerini kullandı.

Maçın hiçbir bölümünde iyi oynayamadıklarını söyleyen Mahmuti, “Avrupa Ligi’nde uzun yıllardır maçlara çıkıyorum, bugünkü kadar utandığım bir gün olmadı. Kaybetmek hayatın bir parçası ama bizim burada gösterdiğimiz tavır farklı bir şey” ifadesini kullandı.

Aradaki sayı farkının “açıklanamaz” olduğunu vurgulayan Mahmuti, “Hiçbir antrenör böyle bir oyunu düşünerek sahaya çıkmaz. Diğer yandan, bizim oyunumuz hiçbir şekilde iyi değildi” değerlendirmesinde bulundu.

Real Madrid antrenörü Pablo Laso ise mütevazi bir açıklama yaparak, “Takımımın farklı galibiyeti Anadolu Efes’in iyi bir takım olduğu gerçeğini değiştirmez” dedi. “Maçta uzun süre açık bir skoru kapatmak her takım için zordur” diyen Laso, “Anadolu Efes, geçen yılki iyi takımını, felsefesini, antrenörünü koruyan çok iyi bir kulüp. Anadolu Efes’i çok tehlikeli bir takım olarak görmeye devam ediyorum. Bugün kötü bir maç yapmış olabilirler ama Avrupa Ligi’nde hala çok önemli bir takım konumundalar” şeklinde görüşünü belirtti.

Kaynak : AA

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

six + eight =