Olympiakos-Galatasaray Liv Hospital maçına ceza yağmuru.
olimpiakos-galatasaray liv hospital

Olympiakos-Galatasaray Liv Hospital maçına ceza yağmuru.

THY Avrupa Ligi’nde Olympiakos-Galatasaray Liv Hospital arasında yapılan basketbol maçında çıkan olaylar sebebiyle her iki takıma da ağır cezalar verildi.

THY Avrupa Basketbol Ligi’nde Yunanistan’ın Olympiakos takımı ile Galatasaray Liv Hospital arasında yapılan maçta çıkan olaylar nedeniyle Galatasaray’da Mensah-Bonsu’ya 3 maç, Olympiakos’ta ise Mirza Begic’e 4 maç, Georgios Printezis’e de 3 maç men cezası geldi. Ayrıca Olimpiakos ekibine de 1 maç seyircisiz oynama cezası verildi.

Yunanistan’ın başkenti Atina’daki “Barış ve Dostluk” Spor Salonu’nda yapılan karşılaşmada olaylara sebebiyet veren bu oyunculara men cezasına ek olarak Avrupa Disiplin Kurulu tarafından para cezaları da geldi. Mensah-Bonsu ve Printezis 10 biner avro, Begic da 15 bin avro para cezasına çarptırıldı. Olympiakos Kulübü’ne de salonda meşale yakılması sebebiyle 6 bin,taraftarların sahaya girmesi nedeniyle 10 bin, oyun alanına yabancı madde atılması nedeniyle de 15 bin, oyunculara lazer ışığı tutulması yüzünden de 8 bin avro olmak üzere toplam 39.000 avro para cezası verdi.

Bu cezaların ardından üç oyuncu da Avrupa Ligi’ndeki normal sezon maçlarında yer alamayacak. Begic ise normal sezon maçlarının yanı sıra Top 16 turundaki ilk maçta da sahada olamayacak.

Karşılaşmanın bitimine 3 dakika kala çıkan kavganın ardından, GS Liv Hospital oyuncusu Mensah-Bonsu ve Yunan ekibinden de Begic ve Printezis diskalifiye edilmişler ve Olympiakos karşılaşmayı 72-54 kazanmıştı.

Bir yorum

  1. Bu maçta bana göre GS’ ye haksızlık edildi. Alakasız bir şekilde bizim oyuncumuza saldırıldı. Basketbol adına büyük ayıp.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

two × one =