Otigba Türkiye Ligini Övdü

Otigba Türkiye Ligini Övdü

Kasımpaşa’nın Nijerya asıllı Macar futbolcusu Otigba, Spor Toto Süper Lig’in, yıldız oyuncularıyla Hollanda liginden ayrıldığını söyledi.

Lacivert-beyazlıların sezon başında Hollanda’nın Heerenveen takımından transfer ettiği 24 yaşındaki stoper Kenneth Karim Otigba, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Süper Lig’de sezona iyi başlayamadıklarını belirtti.

İkinci devre için olumlu hisleri olduğuna değinen Otigba, “Sezona çok kötü başlangıç yaptık. Daha sonra Kemal Özdeş’in teknik direktörlüğe gelmesiyle bir ivme yakaladık ve galibiyetler almaya başladık. Sezonun ilk devresini istediğimiz gibi bitiremedik. Sezonun ikinci devresi için oldukça olumlu hislerim var.” diye konuştu.

Otigba, Kasımpaşa’ya geleli 5 ay olduğunu vurgulayarak, “İlk geldiğimde ligi tanımak ve lig hakkında bilgi sahibi olmak benim için önemliydi. Bununla nasıl bir lig olduğunu ve nasıl futbol oynandığını kavradım. Adapte oldukça performansımı geliştiriyorum. Bu da bana daha fazla güven kazandırıyor.” ifadelerini kullandı.

“Büyük futbolcular oynuyor”

Süper Lig ile Hollanda ligini kıyaslayan Otigba, şöyle devam etti:

“Türkiye’deki büyük takımlarda oynayan yıldız isimleri düşündüğümüzde Hollanda’daki ligden farklı bir tabloyla karşılaşıyoruz. Buradaki takımlarda daha iyi ve büyük futbolcular oynuyor. Türkiye liginde bir hafta maçı kazanmamız gerekiyor diye düşünürken, diğer hafta büyük takımlara ve dünya şampiyonlukları yaşamış futbolculara karşı oynuyorsunuz. Bu da ligi renkli ve oynaması zevkli bir hale getiriyor. Kendinizi her zaman hazır tutmalısınız ki en iyilerle başa çıkabilesiniz.”

Turgut Doğan: Hedefimiz ilk 6-7

Lacivert-beyazı takımın deneyimli futbolcusu Turgut Doğan Şahin ise hedeflerinin sezonu ilk 6-7 sıra içinde bitirmek olduğunu söyledi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

4 × 1 =