Pablo Martin Batalla Bursaspor ile yollarını ayırdı…
Pablo-Martin-Batalla Bursaspor

Pablo Martin Batalla Bursaspor ile yollarını ayırdı…

Kasımpaşa maçında, kadro dışı bırakılan Arjantinli futbolcu Pablo Martin Batalla Bursaspor’da devam edemeyeceğini açıkladı.

Kasımpaşa maçı öncesinde kampa katılmayan ve maçta da kadro dışı bırakılan Pablo Martin Batalla, ”Bugünkü şartlarda, teknik hocamız olduğu sürece, ben maalesef devam edemeyeceğim. Daum ile birlikte olamam, ayrıca sayın başkanımızla da birlikte olma imkanım yok artık” dedi.

Bir otelde basın toplantısı düzenleyen Arjantin’li futbolcu, “Bursaspor ile böyle birşey yaşamayı hiçbir zaman istemezdim. Bursa halkına ve taraftarlara açıklamak istiyorum, Türkiye’de Bursaspor dışında hiçbir takımda oynamak istemiyorum. Bursaspor’da bugünkü şartlarda, teknik hocamız olduğu sürece, ben maalesef devam edemeyeceğim. Daum ile birlikte olamam, ayrıca sayın başkanımızla da birlikte olma imkanım yok artık” diye konuştu.

Pire için yorgan yakmak

Bir gazetecinin, “Türkiye’de ‘pire için yorgan yakmak’ diye bir deyim vardır. Taraftar sizi bu kadar severken bu kararı almasınızı yadırgıyor” değerlendirmesi üzerine Arjantin’li futbolcu, “Ben anlıyorum bu güzel insanların bana karşı beslediği sevgiyi. Ama ben de onlara aynı sevgiyi beslediğim için üzgünüm, söyleyecek söz bulamıyorum. Çünkü ben kontratımda belirttiğim gibi futbol hayatımı burada kapatmayı düşünüyordum. Benim için de sürpriz oldu, beni hayal kırıklığına uğrattılar” dedi.

Batalla kendisine yöneltilen “Bursaspor sana ceza verdi, kadro dışı kaldın, antrenmanlara devam edecek misin?” sorusunu ise “Ceza olayı doğrudur. İsterlerse kontratımı da iptal edebilirler, o sorun değil. Bugünkü şartlarda teknik hocamız olduğu sürece ben maalesef devam edemeyeceğim. Biraz evvel belirttiğim gibi bu teknik hocayla bir yere varamayacağım. Artı başkanımızın bana kullandığı bazı kırıcı kelimeler bu ortama gelmemize neden oldu” şeklinde konuştu.

Suzan Naguf: Batalla ülkesine dönüyor

Batalla’nın menajeri Suzan Naguf, “Batalla antrenmanlara çıkmayacak, verilecek her türlü cezaya razı, olayın maddi boyutuyla ilgilenmiyor, yakında da ülkesine gidecek.” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

8 + ten =