PassoLig’e durdurma kararı çıktı.

PassoLig’e durdurma kararı çıktı.

Ankara 16. Tüketici Mahkemesinden PassoLig’e durdurma kararı çıktı.

Taraftar-Der avukatları Kemal Ulusoy ve Ertuğrul Cem Cihan’ın PassoLig adı altında uygulamaya alınana elektronik bilet ve kart uygulamasının tüketiciyi mağdur ettiği gerekçesi ile Ankara 16. Tüketici Mahkemesine yaptıkları başvuru, tedbir talebinin kabulü ile sonuçlandı.

Dava dilekçesinde, “Mahkemece karar verilinceye kadar Passolig adı verilen elektronik bilet uygulamasının daha fazla mağduriyete yol açmaması amacıyla tedbir kararı verilmesini talep etme zarureti doğmuştur. Passolig uygulamasından kaynaklı ihlal edilen haklarının tespitini, hukuka aykırılıkların giderilmesini ve taraftarların (tüketicilerin) gelecekteki haklarının ihlal edilmesinin önüne geçilmesi için zorla imzalanan sözleşmelerin geçersizliğine karar verilmesini talep ederiz” ifadesine yer verilmişti.

Mahkeme ayrıca verilen kararın gazetelerde yayınlanması için Basın İlan Kurumuna da talimat yazısı yazdı.

Bu kararla kulüpler, normal bilet satışı yapabilecekler.

Taraftar-Der avukatlarından Kemal Ulusoy ayrıca şimdiye kadar PassoLig kartı alan taratarların, uygulamanın banka ayağındaki AktifBank’tan ödenen kart ve aidat ücretlerini de geri almaları için başvuru yapmalarını tavsiye etti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

eight + fifteen =