Prosinecki Kayserispor ile bir yıl daha…

Prosinecki Kayserispor ile bir yıl daha…

Kayserispor, teknik direktörü Robert Prosinecki’nin sözleşmesini 2014-2015 sezon sonuna kadar uzattı.

Kayserispor, Kulüp Genel Menajeri Süleyman Hurma, teknik direktör Prosinecki ve diğer yöneticilerin katılımıyla Kadir Has Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi.

Hurma, burada yaptığı açıklamada, Hırvat teknik adamla çalışmaktan son derece mutlu olduklarını belirterek, Prosinecki’nin 2013-2014 sezon sonunda bitecek olan sözleşmesini 1 yıl daha uzattıklarını söyledi.

Yaklaşık son 1 aydır Prosinecki’nin Beşiktaş’a gideceği yönünde çıkan haberlerden dolayı büyük rahatsızlık duyduklarını dile getiren Hurma, “Bu durumdan endişe eden taraftarlarımızı rahatlatmak için 2014-2015 sezon sonuna kadar sözleşmemizi uzattık. Bundan dolayı çok mutluyuz çünkü hocamız hem kulüp yönetimi hem futbolcular hem de taraftarlarımızla uyum içerisinde başarılı bir dönem geçirdi. Bu başarıların önümüzdeki sezon artarak devam edeceğini düşünüyorum” diye konuştu.

Prosinecki ise sarı-kırmızılı kulüple devam eden sözleşmesini 1 yıl daha uzatmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“Yaklaşık 8 aydır Kayserispor’da görev yapıyorum. Geldiğim günden beri çok iyi şartlarda çalıştım. Yönetime bana olan güven ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Karşılıklı iyi niyet çerçevesinde iyi bir sezonu geride bırakmıştık. Bunun devamını da yapacağımız projelerle daha yukarıya taşımak istiyoruz. Daha çok yapacağımız iş var” dedi.

Prosinecki, bir soru üzerine Beşiktaş Kulübü’nden kendisine resmi bir teklif gelmediğini ifade ederek, siyah-beyazlı kulübün ilgisini kibar bir şekilde reddettiğini de sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Prosinecki, sözleşmeye imza atttı.

Kaynak: AA

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

4 × four =