Refakatçi çocuklar kulüplere bırakıldı

Refakatçi çocuklar kulüplere bırakıldı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), maç öncesi refakatçi çocuklar eşliğinde yapılan seremonilerde organizasyonu kulüplere bıraktı.

TFF yaptığı açıklamada, maç öncesinde futbolculara ve hakemlere refakat eden çocuklar ve kullanılan ekipmanlarla ilgili organizasyonun talimat değişikliği ile kulüplere bırakıldığını bildirdi. Bazı medya organlarında STSL karşılaşmaları öncesinde düzenlenen seremonilerde çocukların giydikleri setler ve kullanılan ekipmanlarla ilgili çeşitli haberler yer aldığı belirtilerek bu talimat değişikliğine gidildiği belirtildi.

Değişikliğe tabiolan talimatının 22. maddesi şöyle:

” Madde 22 – Refakatçi Çocuklar

1- En üst profesyonel ligde ev sahibi kulüpler diledikleri takdirde, TFF’nin izni çerçevesinde müsabaka öncesi seremonilerde futbolculara refakat etmek üzere, 12 yaşından küçük çocukları refakatçi çocuk olarak belirleyebilirler.

2- Seremoniye katılan her futbolcuya eşlik edecek olan refakatçi çocukların, ev sahibi takımın forma setlerini giymeleri zorunludur. Buna ilaveten, müsabakada görev yapacak hakemlere eşlik edecek refakatçi çocuklar, göğüs hizasında ve 200 santimetre kare boyutunda olmak şartıyla, ‘Fair Play’ veya ‘Saygı’ yazısı bulunan ev sahibi takım forma setlerini giymek zorundadırlar.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

7 − 3 =