Samet Aybaba ile yollar ayrıldı…
Samet Aybaba

Samet Aybaba ile yollar ayrıldı…

Beşiktaş yönetimi, teknik direktör Samet AYBABA ile devam etmeme kararı aldı.

Haziran 2012 de göreve gelen Samet AYBABA, kulübün mali açıdan tarihinin en zor günlerini yaşadığı bir dönemde takımın başına geçti. FEDA sezonu olarak adlandırılan bu dönemde yönetim pahalı oyuncuları takımdan göndererek düşük bütçeli oyuncularla devam etmeyi tercih etmişti.

Mali sıkıntıların yanı sıra, sezon boyu yaşanan sakatlıklar da Samet AYBABA’nın başarısını olumsuz etkiledi. İsmail Köybaşı ve Mustafa Pektemek sezon başında ağır sakatlıklar yaşadı ve uzun süre takımdan ayrı kaldı. İlk yarı sonlarında da Fernandes sakatlandı.

Olumsuzluklara rağmen kötü başlayan sezonda Siyah-Beyazlılar ilk yarıyı Lider Galatasarayın sadece 3 puan gerisinde tamamladı. Devre arası Niang, Gökhan Süzen ve Dentinho takviyeleri yapıldı. Fenerbahçe derbisinde alınan galibiyetten sonra artık Şampiyonluk konuşulmaya başlamıştı. Ancak bundan sonra gelen istikrarsız sonuçlarla takım ligi 3. bitirebildi.

Samet AYBABA Ümraniye Nevzat Demir tesisleri çıkışında DHA’ya yaptığı açıklamada “İstifa etmedim, ancak başkanımızın -3.lük başarı değildir, başarısızlık halinde herkes gider- şeklinde bir beyanatı var. Biz de eğer böyle ise gereği yapılsın dedik. Kimseye kırgın değilim, sözleşmem feshedilecekse, ben bu işlerden anlamam, avukatım ilgilenecektir.” dedi.

Beşiktaşlı yöneticilerin bu gün Samet AYBABA’nın avukatı ile bir araya gelip son kez görüşmeleri bekleniyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

sixteen − 5 =