%44 Seyircisiz…

%44 Seyircisiz…

PDFK’dan bu hafta seyircisiz cezası yağdı

Spor Toto Süper Lig’de 26. Haftaya girilirken, açılış maçı olan Trabzonspor – Kasımpaşa karşılaşması dahil toplam 4 maç seyircisiz oynanacak.

PDFK Sivasspor karşılaşmasında çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle Trabzonspor’a da 1 maç seyircisiz oynama cezası verdi. Son cezayla birlikte Karadeniz ekibinin seyircisiz oynayacağı maç sayısı 7 ye yükselmiş oluyor.

Kurul ayrıca, Torku Konyaspor maçında yapılan çirkin ve kötü tezahürat sebebiyle Gaziantepspor’a 1 maç seyircisiz oynama cezası verildi. Fenerbahçe maçı öncesi verilen bu ceza, Gaziantepspor Asbaşkanı Bülent Konca tarafından “Maçta, taşkınlık tezahürat olmadı. Yarın TFF’ye itirazımızı sunacağız, Fenerbahçe maçı öncesi verilen cezayı manidar buluyoruz. Bu maçtan dolayı ceza veriliyorsa, Türkiye’de maçlar cezasız bitmez” şeklinde yorumlandı.

Bursaspor ve Kayserispor da taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle seyircisiz oynama cezasından nasiplerini aldılar. Bursaspor bu hafta ile birlikte üst üste üçüncü iç saha maçını seyircisiz oynayacak. Kayserispor da haftaya kendi sahasında maça seyircisiz çıkacak.

Tahkim Kurulu’ndan yapılan bir diğer açıklamada ise Beşiktaş’ın PFDK’nın verdiği bir maç seyircisiz oynama ve toplamda 90 bin lira para cezası kararına yaptığı itirazın görüşüldüğü ve cezanın oy birliğiyle onandığı bildirildi.

Başta Beşiktaş olmak üzere kulüplerin seyircisiz oynama cezalarına ve uygulanış biçimine tepkileri de artıyor. Beşiktaş kulübü başkanı Fikret Orman, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, seyircisiz oynama cezalarında TFF nin daveti ile tribünleri dolduran kadın seyircilerin de küfürlü tezahurat yaparak yeni bir cezaya neden olduklarının altını çizmiş ve maçları gerçekten seyircisiz oynamak için talepte bulunacaklarını açıklamıştı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

eighteen + three =