Işıklar içinde yat Süleyman Seba

Işıklar içinde yat Süleyman Seba

Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba, hayata gözlerini kapadı.

Rahatsızlığı nedeniyle Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’nde tedavi gören 88 yaşındaki futbol duayeni yaşamını yitirdi. Süleyman Seba’nın naaşı Cuma günü saat 11:00 de Vodafone Arena Stadı’nda düzenlenecek törenden sonra Dolmabahçe’deki Bezmialem Valide Sultan Camisi’nde öğle namazından sonra kılınacak cenaze namazının ardından Feriköy Mezarlığı’na defnedilecek.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den taziye mesajı

Cumhurbaşkanı Gül mesajında, “Süleyman Seba; beyefendi duruşu, yapıcı ve müspet yaklaşımı, etik değerlere verdiği önem, insana ve rakiplerine duyduğu saygı, onlarla kurduğu sıcak ilişkilerle tüm spor camiasında sembol olmuş, taraflı tarafsız herkesin sevgisini kazanmış, örnek bir kişilikti.” dedi.

Seba’ya Allah’tan rahmet dileyen Gül, Beşiktaş Kulübü’ne ve tüm spor camiasına da taziyelerini iletti.

Çiçek’ten başsağlığı

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba’nın vefatı nedeniyle başsağlığı diledi.

TBMM Başkanı Çiçek, BJK Başkanı Fikret Orman’a başsağlığı mesajı gönderdi.

Çiçek, mesajında, “görev yaptığı yıllarda 5’i Süper Lig şampiyonluğu olmak üzere Beşiktaş Kulübü müzesine 21 kupa kazandıran efsane başkan Seba’yı, Beşiktaş taraftarları ve sporseverlerin hiçbir zaman unutmayacağını” belirtti.

12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan taziye mesajı

Erdoğan, mesajında “Efsane Başkan Süleyman Seba, sadece Beşiktaşlıların değil tüm Türkiye’nin sevgisini ve saygısını kazanmış, Türk futboluna çok değerli hizmetlerde bulunmuş önemli bir spor adamıdır. Süleyman Seba’ya Allah’tan rahmet, Beşiktaş ailesine, spor camiasına ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum” dedi.

Beşiktaş Kulübü başsağlığı mesajı yayımladı.

Mesajda şu ifadelere yer verildi; “Beşiktaşımızın tarihine damgasını vuran, hayatının tamamını siyah-beyaz olarak yaşayan, gönlünde ve aklında sadece Beşiktaş olan, her daim yol göstericimiz ve camiamızın birleştirici unsuru olan, Onursal Başkanımız Süleyman Seba’yı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Beşiktaşlı duruşunun en önemli temsilcisi Süleyman Seba, bundan böyle gönüllerimizin bir parçası olarak tüm Beşiktaşlıların içinde yaşayacak… Hatıraları ise asla akıllarımızdan çıkmayacak.

Süleyman Seba’nın adı, her Beşiktaşlı için gurur duyduğu büyük bir değer olarak hem gönüllerimizin hem de tarihimizin sayfalarına altın harflerle yazıldı. Onursal Başkanımız Süleyman Seba’nın toprağı bol, ruhu şad olsun… Tüm hakkımız kendisine helal olsun… Süleyman Seba’ya Allah’tan rahmet, tüm Beşiktaş camiasına, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.”

Biz de bu büyük futbol adamına Allah’tan rahmet, Beşiktaş başta olmak üzere tüm futbol camiasına da baş sağlığı dileriz. Işıklar içinde yat Süleyman Seba…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

sixteen − 7 =