Türkiye U20 Dünya Kupası’na veda etti…
u20-2013-world cup

Türkiye U20 Dünya Kupası’na veda etti…

FIFA U20 Dünya Kupası son 16 karşılaşmalarında Feyyaz hocanın öğrencileri Gaziantep Kamil Ocak stadında Fransa ile karşı karşıya geldiler.

Turnuvanın en fazla seyirci alan maçı sanırım buydu, yaklaşık 15.000 kişi takımımıza destek vermek için tribünlerdeydi.

Maçın Özeti:

İlk Yarı

3′ Kendi yarı sahamızda kaybedilen topta Pogba Fransa adına ilk şutuyla kaleyi yokladı, top az farkla dışarıya gitti.

5′ Bu kez Sanogo ceza sahası içinden vurdu ve topu kaleci Aykut’un kucağına gönderdi.

6′ ve 10′ Hakan önce ceza sahası dışı uzak mesafeden sonra da ceza sahası içinde sol çaprazdan iki kez Fransa kalesini yokladı. Ancak sonuç alamadı.

Bu dakikaya kadar maçta etkili taraf olan Fransa sol kanattan uzun toplarla ataklarını sürdürdü.

16′ Bahebeck’in uzaktan şutunda Aykut topu 2 hamlede kontrol edebildi.

18′ Digne’nin içeri çevirdiği topu Aykut yakalayamayınca savunmamızın müdahalesi ile top kornere gitti. Korner atışında gelen ortayı Aykut yine kaçırdı ve Kondogbia’nın önünde kalan topu kaleye göndermesi zor olmadı. (1-0)

24′ Golden sonra da etkili ataklarına devam eden Fransa Bahebeck ile bir şut şansı buldu. Aykut topu parmaklarının ucuyla kornere çeldi.

34′ Sol kanattan ataklarına devam eden Fransa bu dakikada da Digne ile geldi. Ortasınıda Bahabeck topu kafa ile ağlarımıza gönderdi. (2-0)

Bu dakikadan sonra Fransa oyunu rölantiye aldı ve takımımız 2 atak fırsatı yakaladı.

36′ Rakip sahada kazanılan topla Sinan Bakış’ın ceza sahası çizgisinden şutu az farkla dışarıya gitti.

38′ Yine rakip sahada kazanılan top Sinan’ın koşu yoluna gönderildi. Ancak Sinan topa yetişemedi ve önemli bir gol fırsatını kaçırdı.

40′ Hakan Cinemre rakibine yaptığı faul sonucunda sarı kar gördü.

İlk yarının son düdüğü çaldığında topsuz alanda Kondogbia ile Hakan Cinemre arasındaki tartışmaya kaleci Aykut da ceza sahasını terk ederek katıldı. Bir anda yaşanan gerginlik her iki takım oyuncularının müdahalesi ile yatıştırıldı. Kondogbia ve Aykut sarı kart gördüler.

2. Yarı :

2. yarıya başlarken Okay Yokuşlu ve Halil Akbunar maçtan alınırken Salih Uçan ve Kerim Frei oyuna girdi. Takımımız ikinci yarıya, ilk yarıya oranla daha etkili başladı.

48′ Ahmet Çalık yükselen topa kale direğinin dibinden kafa vurdu ancak top yan ağlarda kaldı.

51′ Kerim soldan topu taşıyarak ceza sahasının içine yöneldi, kaleye de vurdu ancak top kalecide kaldı.

58′ Cenk topu ceza sahasına çok iyi taşıdı ancak Sinan’a gönderemedi. Gönderebilse çok önemli bir gol fırsatı olacaktı.

60′ Bu dakikalarda takımımız rakip kaleye üst üste etkili ataklar yaptı, Sinan’ın şutu rakipten kornere gitti. Korner dönüşünde yine Cenk Hakan ikilisi ceza sahasına güzel ver-kaç yaptılar ama top yine rakibe çarparak dışarı çıktı.

64′ Bahebeck soldan aldığı topla ceza sahasına girdi. Fatih Turan Bahebeck’e ceza sahası içinde faul yapınca karar penaltı oldu. Ancak Thavuin penaltı atışında topu üstten dışarıya gönderdi.

68′ Rakip sahanın ortalarında sağ çizgi kenarından kullandığımız serbest vuruşta top ceza sahasına gönderildi. Ancak topu rakip karşılayınca bir anda Fransa kontratağına dönüştü. Takımımız geriye çabuk dönemeyince Kondogbia’nın Sanogo ya gönderdiği topta Sanago Aykut ile karşı karşıya kaldı ve topu Aykut’un sağından ağlara gönderdi. (3-0)

73′ Sağ kanattan gelen uzun pasta defansımız yine yavaş kaldı. Sağdan gelen ortayı Veretout ağlara gönderdi. (4-0)

77′ Kerim soldan getirdiği topu ceza sahası içine havalandırdı. Top Sinan Bakış ile buluştu ve o da topu bir plase ile kaleye gönderdi (4-1)

81′ Salih’in ceza sahası dışından şutu kale direğinin dibinden dışarı gitti.

Bundan sonraki dakikalarda karşılıklı ataklar olsa da önemli bir pozisyon çıkmayınca Fransa maçı 4-1 kazanarak adını çeyrek finale yazdırdı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

seventeen + eleven =