FIFA U20 Dünya Kupası’nda Yarı Final heyecanı…
FIFA U20 Avrupa Kupası

FIFA U20 Dünya Kupası’nda Yarı Final heyecanı…

FIFA U20 Dünya Kupası’nda yarı finale gelindi…

FIFA U20 Dünya Kupası’nda dün oynanan maçlarla birlikte yarı finale gelindi. Bu sonuçlara göre yarı finale adını yazdıran 4 takım şöyle;

Fransa U20 – Gana U20 – Irak U20 – Uruguay U20

Yarı finale gelene kadar…

Fransa U20: Fransa, grubu İspanya’nın ardından 2. olarak bitirdi ve son 16 larda takımımızla eşleşti. Bu maçta varlık gösteremeyen genç millilerimiz maçtan 4-1 mağlup ayrıldılar ve Fransa çeyrek finale yükseldi. 6 Temmuzda oynanan çeyrek final maçında Özbekistan ile karşılaşan Fransızlar, maçtan 4-0 galip ayrılarak yarı finale yükseldiler.

Gana U20: Grubu 3. sırada bitirerek 3. ler arasında en iyi 4’e giren Gana, son 16 ya yükselmeyi başardı. Son 16 da Portekiz ile eşleştiler ve 2-2 devam eden maçta 86. dakikada gelen gol ile 3-2 galip ayrıldılar. Dün oynana müthiş çeyrek final maçında ise Şili ile karşılaşan ekip 2-1 geriden gelip maçı 2-2 ye getirmeyi bildi ve uzatmalara gidildi. Uzatmalarda da karşılıklı goller geldi ve maçta 3-3 ile penaltılara gidilecek sanılırken 120. dakikada gelen dramatik golle Şili adeta yıkıldı. Böylelikle Gana adını yarı finale yazdırdı.

Irak U20: Sürpriz bir şekilde grubunu lider tamamlayan Irak, son 16 da Paraguay ile eşleşti ve 0-0 biten maçın uzatmalarında attıkları golle maçı 1-0 alarak çeyrek finale yükseldiler. Dün oynanan Çeyrek final maçında Güney Kore ekibi ile karşılaşan Irak, müthiş bir oyun sergiledi ve maç 2-2 ile uzatmalara gitti. Uzatmalarda da karşılıklı goller gelince maç 3-3 ile penaltı atışlarına taşındı. Penaltılarda Güney Kore’yi 5-4 mağlup eden Irak ekibi yarı finale yükseldi.

Uruguay U20: Grubundan 2. sırada son 16 lara kalan ekip Nijerya ile eşleşti. Bu maçı 2-1 alan Uruguay çeyrek finale adını yazdırmış oldu. 6 Temmuzda oynana çeyrek final maçında turnuvanın favorilerinden İspanya ile karşılaşan ekip maçta iyi direndi ve maç 0-0 tamamlandı. Uzatmalarda 104. dakikada golü bulan Uruguay, İspanya’yı eleyerek yarı finale yükseldi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

seventeen − eleven =