U20 final maçında Şampiyon FRANSA

U20 final maçında Şampiyon FRANSA

Fransa Şampiyon oldu…

U20 Final maçında Fransa ile Uruguay karşılaştı. Fransa maça çok etkili başlasa da ilk 20 dakikanın sonunda Uruguay dengeyi kurdu. Karşılıklı tehlikeli ataklara rağmen 90 dakikada gol olmayınca maç uzatmalara gitti. Maçın 90 dakikasına oranla daha düşük tempoda geçen uzatmalarda da gol olmayınca penaltı atışlarına gidildi.

Penaltılara kötü başlayan Uruguay, üst üste 2 penaltısını kaçırınca, 4. atışlarda golü bulan Fransa şampiyonluğunu ilan etti…

Finale nasıl gelindi :

Fransa U20: Fransa, grubu İspanya’nın ardından 2. olarak bitirdi ve son 16 larda takımımızla eşleşti. Bu maçta varlık gösteremeyen genç millilerimiz maçtan 4-1 mağlup ayrıldılar ve Fransa çeyrek finale yükseldi. 6 Temmuzda oynanan çeyrek final maçında Özbekistan ile karşılaşan Fransızlar, maçtan 4-0 galip ayrılarak yarı finale yükseldiler. Yarı finalde Gana ile karşılaşan ekip, maçı uzatmalara götürmeden 2-1 aldılar.

Uruguay U20: Grubundan 2. sırada son 16 lara kalan ekip Nijerya ile eşleşti. Bu maçı 2-1 alan Uruguay çeyrek finale adını yazdırmış oldu. 6 Temmuzda oynana çeyrek final maçında turnuvanın favorilerinden İspanya ile karşılaşan ekip maçta iyi direndi ve maç 0-0 tamamlandı. Uzatmalarda 104. dakikada golü bulan Uruguay, İspanya’yı eleyerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde Irak ile karşılaşan ekip, ilk yarıda geriye düşse de 87 de Bueno ile golü buldu ve maç uzatmalara gitti. Uzatmalarda gol olmadı ve penaltı atışları sonunda Uruguay 7-6 ile turu geçti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

1 + five =