UltrAslan’dan Gezi Parkı açıklaması

UltrAslan’dan Gezi Parkı açıklaması

Galatasaray taraftar grubu UltrAslan, Taksim Gezi Parkı’ndaki eylemle ilgili olarak bir açıklama yayımladı.

Taraftar grubunun internet sitesinden yapılan açıklamada, “Bilindiği üzere, geçtiğimiz Cuma günü Taksim Gezi Parkı’ndaki ağaçların kesilmemesi için yeşile ve doğaya duyarlı insanlar tarafından bir direniş sergilendi. Kendi semtimizdeki bir park olan Taksim Gezi Parkı?ndaki bu direnişe, ultrAslan olarak destek olmak için bir yürüyüş düzenledik. Diğer taraftarların da yer aldığı bu yürüyüşe, ultrAslan binlerce taraftarıyla öncülük etmiştir. Cuma ve sonraki günlerde de doğayı koruma adına gösterilen bu sivil direnişe münferit olarak katılan binlerce taraftarımız desteğini sürdürmüştür. Sonraki günlerde Taksim Gezi Parkı’nda doğa adına eylemini sürdürenlerin yanı sıra, maalesef parkın sınırları dışına çıktığınızda, siyasi eylemlerin de oluşturulmaya başlandığını herkes gibi bizler de üzüntüyle izledik. Olayların siyasi bir noktaya taşınmak istenmesini ve bazı kesimlerin sahiplenmeye çalışmasını kabul etmemiz mümkün değildir” denildi.

Günlerce hiçbir koşul gözetmeksizin Taksim Gezi Parkı adına hassasiyet gösterenlere sonsuz saygı duyulduğu dile getirilen bildiride, şu ifadelere yer verildi:

“Şunu bir defa daha ifade etmekte fayda görüyoruz; ultrAslan bağımsız taraftar oluşumu olarak Taksim Gezi Parkı eylemine destek verirken kimseden icazet almadığımız gibi, bugün orada olmamak için de kimseden telkin almadık, almayız! Herkesin siyasi düşünce ve görüşüne saygı duymakla beraber, ultrAslan olarak hiçbir siyasî görüşle ilgili bir duruş sergilemediğimiz gibi, hiçbir siyasi hareketle bir bağlantımız, bir yakınlığımız olmamıştır ve hiçbir zaman da olmayacaktır. Unutulmasın ki, anlayışla karşılanması gereken çok önemli bir husus daha var. O da, Galatasaray ve ultrAslan şemsiyesi altında farklı düşünce ve ideolojide arkadaşlarımızın mevcut olduğudur. Hiç kimsenin düşüncesine saygısızlık edemeyeceğimiz gibi, herkesin düşüncesine de saygılı davranılması gerektiğinin ön şart olarak bilinmesini isteriz. Son olarak, hiç kimsenin ultrAslan?ı siyasi bir taraf olarak görüp sınamaya ve kullanmaya kalkmaması gerektiğini kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Kaynak – AA

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

twenty + ten =