Yılmaz Vural istifa etti…
Sivasspor - Elazığspor

Yılmaz Vural istifa etti…

Elazığ teknik direktörü Yılmaz Vural, bu gün kendi evlerinde Sivasspor ile oynadıkları ve 0-0 sonuçlanan maçın ardından istifasını açıkladı. Vural Kulüp Başkanı, Yönetim Kurulu ve diğer bütün personelle hiç bir sorununun olmadığını, hep dost kalacaklarını söyledi. Vural ayrılma gerekçesini şöyle ifade etti;

“Meslek anlayışım ve antrenörlük bakışıma göre, bu mantıkla burada devam etmem mümkün değil. Bulunduğum yerde etkili olmak isterim, gerçekten bypass olmak istemem. Kendi becerilerimi ortaya çıkaracak ortam isterim. Herkese saygım, sevgim sonsuz ve her zaman da öyle olacak. Her zaman benden yardım isterlerse Elazığspor için yapmayacağım bir şey yok. Ama gördüğüm kadarıyla buna önlem almak adına kendi kariyerim ve geleceğimi de düşünmek zorundayım. Yönetim kurulumuz benden toplantı yapmamı istemişti. O toplantıya da gitmeyeceğim, özetle hepiniz hakkınızı helal edin. Elazığspor defteri benim için şeref ve onurla kapanmıştır.”

Bu karar spor camiasında şok etkisi yaratırken Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay da istifasını açıkladı. Çalımbay şu ifadeleri kullandı;

“Bu benim Sivasspor’la son maçımdı. Ben geçen hafta maçtan sonra yönetim kuruluna ayrılmak istediğimi söyledim ve yönetim kuruluyla da iyi bir şekilde konuşup anlaştık. Biz 3 seneye yakın sürede ilk sene takımı düşme hattından kurtardık 2. sene play-off hedefimizdi, bunu başardık. Bu sene kupa hedefimizde yarı finale kadar geldik ama istemediğimiz şekilde sonuçlandı. 3 senedir Sivasspor’a çok şeyler verdik. Yönetim kurulu ile de konuştuk, yarın bir veda yemeği verecekler ve teşekkür edip ayrılacağız.”

Gazetecilerden “Anlaştığınız bir kulüp var mı?” şeklinde gelen bir soruya da;

“Ben çalışırken hiçbir kulüple görüşmem. Biz bir yerde çalışırken, bir yerle anlaşmak bize yakışmaz. Şimdi biz maçımızı bitirdik. Her şeyimizi Sivas’a teslim ettik iyi bir şekilde. Bundan sonra teklif gelirse, başka bir şey olursa konuşuruz ama benim görüştüğüm ve yahut da konuştuğum bir takım yok.” şeklinde cevap verdi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

six + 20 =