Bir başka kupa : Ziraat Türkiye Kupası

Bir başka kupa : Ziraat Türkiye Kupası

Belki bir Alex değil ama Ziraat Türkiye Kupası da sahibini arıyor

Spor Toto Süper Lig’de şampiyonluk heyecanına oranla gerek kulüplerden gerekse de taraftardan pek rağbet görmese de, kupa heyecanında grup mücadeleleri bu gün başlıyor.

32 takım : 96 maç

Yapılan statü değişikliği ile 8 gruplu 32 takımın çift devre usulü karşılaşması ile toplam 96 maçla tamamlanacak Ziraat Türkiye Kupası grup mücadelelerinde, özellikle Süper Lig takımlarının tüm maçları kazanmaları halinde bile maliyetleri pek karşılanır görünmüyor. Bu nedenle sahada genellikle yedek ve genç kadroyu görüyoruz. Bu da seyirciye cazip gelmiyor doğal olarak.

Bu statü değişikliğinin önümüzdeki sezon geri alınması ve yine eleme usulüne geçilmesi kaçınılmaz görünüyor.

İşte Ziraat Türkiye Kupası Maç Fikstürü, Sonuçlar ve Puan Durumu :

1. Maçlar
28.04.15 20:30 Bursaspor 1 – 2 Fenerbahçe
30.04.15 20:30 Galatasaray 4 – 1 Sivasspor
2. Maçlar
19.05.15 20:30 Sivasspor Galatasaray
21.05.15 20:30 Fenerbahçe Bursaspor

Çeyrek Final Maçları :

1. Maçlar
03.03.15 20:30 Galatasaray 4 – 0 Manisaspor
04.03.15 18:30 Bursaspor 1 – 1 Gençlerbirliği
04.03.15 20:30 Mersin İdmanyurdu 1 – 2 Fenerbahçe
18.03.15 19:30 Kayserispor 1 – 1 Sivasspor
2. Maçlar
14.04.15 18:45 Gençlerbirliği 2 – 3 Bursaspor
15.04.15 19:45 Manisaspor 1 – 1 Galatasaray
16.04.15 18:30 Sivasspor (Pen.) 4 – 2 Kayserispor
16.04.15 20:30 Fenerbahçe 4 – 1 Mersin İdmanyurdu

Son 16 eşleşmeleri :

10.02.15 20:30 Trabzonspor 2-3 Sivasspor (Uzt.)
11.02.15 14:00 Karabükspor 2-4 Mersin İdmanyurdu (Uzt.)
11.02.15 16:00 Bursaspor (Pen.) 3-2 İstanbul Başakşehir
11.02.15 18:00 Kayserispor 1-0 Beşiktaş
11.02.15 20:45 Çaykur Rizespor 1-4 Fenerbahçe
12.02.15 13:30 Tuzlaspor 1-3 Manisaspor
12.02.15 17:00 Gençlerbirliği 3-0 Eskişehirspor
12.02.15 19:00 Galatasaray 4-1 Torku Konyaspor

Grup maçları :

  • A Grubu
  • B Grubu
  • C Grubu
  • D Grubu
  • E Grubu
  • F Grubu
  • G Grubu
  • H Grubu
O G B M A Y AV P
1.TUZLASPOR 6 4 1 1 13 10 3 13
2.MEDİCANA SİVASSPOR 6 4 0 2 13 6 7 12
3.GAZİANTEPSPOR 6 2 2 2 8 8 0 8
4.GAZİANTEP B.Ş. BLD.SPOR 6 0 1 5 5 15 -10 1
A Grubu Maçları
2 Aralık 2014 12.30 GAZİANTEP B.Ş. BLD.SPOR 2-3 TUZLASPOR
3 Aralık 2014 17.00 SİVASSPOR 1-2 GAZİANTEPSPOR
16 Aralık 2014 12.00 TUZLASPOR 3-1 SİVASSPOR
17 Aralık 2014 20.30 GAZİANTEPSPOR 0-0 GAZİANTEP B.Ş. BLD.SPOR
24 Aralık 2014 17.15 SİVASSPOR 4-0 GAZİANTEP B.Ş. BLD.SPOR
25 Aralık 2014 18.00 GAZİANTEPSPOR 2-2 TUZLASPOR
31 Aralık 2014 13.00 TUZLASPOR 2-1 GAZİANTEPSPOR
31 Aralık 2014 13.00 GAZİANTEP B.Ş. BLD.SPOR 1-2 SİVASSPOR
28 Ocak 2015 13.00 TUZLASPOR 3-1 GAZİANTEP B.Ş. BLD.SPOR
28 Ocak 2015 16.00 GAZİANTEPSPOR 0-2 MEDİCANA SİVASSPOR
4 Şubat 2015 13.00 GAZİANTEP B.Ş. BLD.SPOR 1-3 GAZİANTEPSPOR
4 Şubat 2015 16.00 MEDİCANA SİVASSPOR 3-0 TUZLASPOR
O G B M A Y AV P
1.TRABZONSPOR A.Ş. 6 3 3 0 14 1 13 12
2.MANİSASPOR 6 2 1 3 6 16 -10 7
3.KEÇİÖRENGÜCÜ 6 1 3 2 5 6 -1 6
4.AKHİSAR BELEDİYE GENÇLİK VE SPOR 6 1 3 2 6 8 -2 6
B Grubu Maçları
2 Aralık 2014 19.00 AKHİSAR BELEDİYE GENÇLİK VE SPOR 3-2 MANİSASPOR
4 Aralık 2014 19.45 KEÇİÖRENGÜCÜ 1-1 TRABZONSPOR A.Ş.
17 Aralık 2014 14.30 MANİSASPOR 1-0 KEÇİÖRENGÜCÜ
18 Aralık 2014 18.00 TRABZONSPOR A.Ş. 0-0 AKHİSAR BELEDİYE GENÇLİK VE SPOR
25 Aralık 2014 13.00 KEÇİÖRENGÜCÜ 1-1 AKHİSAR BELEDİYE GENÇLİK VE SPOR
25 Aralık 2014 20.30 TRABZONSPOR A.Ş. 9-0 MANİSASPOR
31 Aralık 2014 13.00 AKHİSAR BELEDİYE GENÇLİK VE SPOR 1-2 KEÇİÖRENGÜCÜ
1 Ocak 2015 20.30 MANİSASPOR 0-2 TRABZONSPOR A.Ş.
27 Ocak 2015 13.30 MANİSASPOR 1-1 AKHİSAR BELEDİYE GENÇLİK VE SPOR
27 Ocak 2015 18.00 TRABZONSPOR A.Ş. 0-0 KEÇİÖRENGÜCÜ
3 Şubat 2015 18.00 AKHİSAR BELEDİYE GENÇLİK VE SPOR 0-2 TRABZONSPOR A.Ş.
4 Şubat 2015 13.00 KEÇİÖRENGÜCÜ 1-2 MANİSASPOR
O G B M A Y AV P
1.BURSASPOR 6 3 3 0 14 5 9 12
2.MERSİN İDMANYURDU 6 2 2 2 8 9 -1 8
3.CENTONE KARAGÜMRÜK 6 2 1 3 3 10 -7 7
4.SAMSUNSPOR 6 1 2 3 8 9 -1 5
C Grubu Maçları
3 Aralık 2014 14.30 SAMSUNSPOR 0-1 CENTONE KARAGÜMRÜK
10 Aralık 2014 18.00 BURSASPOR 1-1 MERSİN İDMANYURDU
17 Aralık 2014 12.00 CENTONE KARAGÜMRÜK 1-1 BURSASPOR
17 Aralık 2014 14.15 MERSİN İDMANYURDU 3-1 SAMSUNSPOR
23 Aralık 2014 13.00 CENTONE KARAGÜMRÜK 1-0 MERSİN İDMANYURDU
24 Aralık 2014 18.45 SAMSUNSPOR 2-3 BURSASPOR
31 Aralık 2014 16.30 BURSASPOR 1-1 SAMSUNSPOR
1 Ocak 2015 15.30 MERSİN İDMANYURDU 3-0 CENTONE KARAGÜMRÜK
27 Ocak 2015 16.00 MERSİN İDMANYURDU 0-5 BURSASPOR
28 Ocak 2015 13.00 CENTONE KARAGÜMRÜK 0-3 SAMSUNSPOR
4 Şubat 2015 16.00 SAMSUNSPOR 1-1 MERSİN İDMANYURDU
5 Şubat 2015 18.00 BURSASPOR 3-0 CENTONE KARAGÜMRÜK
O G B M A Y AV P
1.KARDEMİR KARABÜKSPOR 6 4 1 1 12 6 6 13
2.İSTANBUL BAŞAKŞEHİR A.Ş. 6 2 3 1 9 8 1 9
3.MKE ANKARAGÜCÜ 6 1 2 3 6 11 -5 5
4.SİVAS DÖRT EYLÜL BELEDİYESPOR 6 1 2 3 6 8 -2 5
D Grubu Maçları
2 Aralık 2014 16.45 İSTANBUL BAŞAKŞEHİR A.Ş. 3-2 MKE ANKARAGÜCÜ
4 Aralık 2014 12.30 SİVAS DÖRT EYLÜL BELEDİYESPOR 2-1 KARDEMİR KARABÜKSPOR
17 Aralık 2014 16.30 KARDEMİR KARABÜKSPOR 2-2 İSTANBUL BAŞAKŞEHİR A.Ş.
18 Aralık 2014 15.30 MKE ANKARAGÜCÜ 1-1 SİVAS DÖRT EYLÜL BELEDİYESPOR
23 Aralık 2014 13.00 MKE ANKARAGÜCÜ 0-3 KARDEMİR KARABÜKSPOR
24 Aralık 2014 12.45 İSTANBUL BAŞAKŞEHİR A.Ş. 0-0 SİVAS DÖRT EYLÜL BELEDİYESPOR
30 Aralık 2014 12.45 SİVAS DÖRT EYLÜL BELEDİYESPOR 1-2 İSTANBUL BAŞAKŞEHİR A.Ş.
30 Aralık 2014 16.30 KARDEMİR KARABÜKSPOR 2-0 MKE ANKARAGÜCÜ
27 Ocak 2015 13.00 MKE ANKARAGÜCÜ 1-1 İSTANBUL BAŞAKŞEHİR A.Ş.
28 Ocak 2015 13.45 KARDEMİR KARABÜKSPOR 2-1 SİVAS DÖRT EYLÜL BELEDİYESPOR
3 Şubat 2015 15.30 İSTANBUL BAŞAKŞEHİR A.Ş. 1-2 KARDEMİR KARABÜKSPOR
5 Şubat 2015 13.30 SİVAS DÖRT EYLÜL BELEDİYESPOR 1-2 MKE ANKARAGÜCÜ
O G B M A Y AV P
1.KAYSERİSPOR 6 3 2 1 11 7 4 11
2.FENERBAHÇE A.Ş. 6 3 2 1 13 6 7 11
3.BAYBURT GRUP ÖZEL İDARE GENÇLİK VE SPOR 6 2 1 3 9 12 -3 7
4.ALTINORDU A.Ş. 6 1 1 4 4 12 -8 4
E Grubu Maçları
2 Aralık 2014 20.30 FENERBAHÇE A.Ş. 1-2 KAYSERİSPOR
3 Aralık 2014 12.30 ALTINORDU A.Ş. 1-0 BAYBURT GRUP ÖZEL İDARE GENÇLİK VE SPOR
16 Aralık 2014 13.30 BAYBURT GRUP ÖZEL İDARE GENÇLİK VE SPOR 1-3 FENERBAHÇE A.Ş.
16 Aralık 2014 15.30 KAYSERİSPOR 3-0 ALTINORDU A.Ş.
23 Aralık 2014 20.00 FENERBAHÇE A.Ş. 1-1 ALTINORDU A.Ş.
24 Aralık 2014 13.00 KAYSERİSPOR 2-2 BAYBURT GRUP ÖZEL İDARE GENÇLİK VE SPOR
31 Aralık 2014 13.00 BAYBURT GRUP ÖZEL İDARE GENÇLİK VE SPOR 3-0 KAYSERİSPOR
20 Ocak 2015 20.30 ALTINORDU A.Ş. 1-2 FENERBAHÇE A.Ş.
27 Ocak 2015 20.30 KAYSERİSPOR 1-1 FENERBAHÇE A.Ş.
28 Ocak 2015 13.00 BAYBURT GRUP ÖZEL İDARE GENÇLİK VE SPOR 3-1 ALTINORDU A.Ş.
3 Şubat 2015 20.00 FENERBAHÇE A.Ş. 5-0 BAYBURT GRUP ÖZEL İDARE GENÇLİK VE SPOR
4 Şubat 2015 13.30 ALTINORDU A.Ş. 0-3 KAYSERİSPOR
O G B M A Y AV P
1.ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş. 6 4 2 0 7 2 5 14
2.BEŞİKTAŞ A.Ş. 6 3 1 2 12 5 7 10
3.ADANA DEMİRSPOR 6 2 1 3 8 11 -3 7
4.SARIYER 6 1 0 5 4 13 -9 3
F Grubu Maçları
3 Aralık 2014 14.30 ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş. 2-1 ADANA DEMİRSPOR
4 Aralık 2014 13.45 SARIYER 0-4 BEŞİKTAŞ A.Ş.
18 Aralık 2014 13.30 ADANA DEMİRSPOR 1-0 SARIYER
18 Aralık 2014 20.30 BEŞİKTAŞ A.Ş. 0-1 ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.
24 Aralık 2014 14.00 BEŞİKTAŞ A.Ş. 1-2 ADANA DEMİRSPOR
25 Aralık 2014 13.00 SARIYER 0-2 ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.
31 Aralık 2014 15.15 ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş. 1-0 SARIYER
21 Ocak 2015 20.30 ADANA DEMİRSPOR 1-4 BEŞİKTAŞ A.Ş.
28 Ocak 2015 18.15 ADANA DEMİRSPOR 1-1 ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.
29 Ocak 2015 20.30 BEŞİKTAŞ A.Ş. 3-1 SARIYER
5 Şubat 2015 13.30 SARIYER 3-2 ADANA DEMİRSPOR
5 Şubat 2015 20.00 ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş. 0-0 BEŞİKTAŞ A.Ş.
O G B M A Y AV P
1.GALATASARAY A.Ş. 6 4 0 2 20 8 12 12
2.ESKİŞEHİRSPOR 6 4 0 2 11 6 5 12
3.DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR 6 2 2 2 7 10 -3 8
4.FBM MAKİNA BALÇOVA YAŞAM SPOR 6 0 2 4 6 20 -14 2
G Grubu Maçları
3 Aralık 2014 13.30 DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR 2-2 FBM MAKİNA BALÇOVA YAŞAM SPOR
3 Aralık 2014 19.30 GALATASARAY A.Ş. 4-2 ESKİŞEHİRSPOR
16 Aralık 2014 20.30 FBM MAKİNA BALÇOVA YAŞAM SPOR 1-9 GALATASARAY A.Ş.
17 Aralık 2014 18.15 ESKİŞEHİRSPOR 3-0 DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR
23 Aralık 2014 17.00 DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR 1-4 GALATASARAY A.Ş.
24 Aralık 2014 13.00 FBM MAKİNA BALÇOVA YAŞAM SPOR 1-2 ESKİŞEHİRSPOR
16 Ocak 2015 20.00 ESKİŞEHİRSPOR 3-0 FBM MAKİNA BALÇOVA YAŞAM SPOR
22 Ocak 2015 20.30 GALATASARAY A.Ş. 0-2 DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR
28 Ocak 2015 13.00 FBM MAKİNA BALÇOVA YAŞAM SPOR 1-1 DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR
28 Ocak 2015 20.00 ESKİŞEHİRSPOR 1-0 GALATASARAY A.Ş.
4 Şubat 2015 13.00 DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR 1-0 ESKİŞEHİRSPOR
4 Şubat 2015 20.00 GALATASARAY A.Ş. 3-1 FBM MAKİNA BALÇOVA YAŞAM SPOR
O G B M A Y AV P
1.GENÇLERBİRLİĞİ 6 3 3 0 10 3 7 12
2.TORKU KONYASPOR 6 2 1 3 10 7 3 7
3.CİZRE SPOR 6 2 1 3 6 14 -8 7
4.GİRESUNSPOR 6 1 3 2 5 7 -2 6
H Grubu Maçları
2 Aralık 2014 14.30 TORKU KONYASPOR 1-2 GİRESUNSPOR
9 Aralık 2014 13.00 CİZRE SPOR 1-2 GENÇLERBİRLİĞİ
16 Aralık 2014 18.00 GENÇLERBİRLİĞİ 2-0 TORKU KONYASPOR
17 Aralık 2014 14.30 GİRESUNSPOR 1-2 CİZRE SPOR
23 Aralık 2014 15.15 GİRESUNSPOR 2-2 GENÇLERBİRLİĞİ
24 Aralık 2014 15.00 TORKU KONYASPOR 7-1 CİZRE SPOR
30 Aralık 2014 15.00 GENÇLERBİRLİĞİ 0-0 GİRESUNSPOR
31 Aralık 2014 11.30 CİZRE SPOR 2-0 TORKU KONYASPOR
27 Ocak 2015 13.30 GİRESUNSPOR 0-2 TORKU KONYASPOR
29 Ocak 2015 13.30 GENÇLERBİRLİĞİ 4-0 CİZRE SPOR
4 Şubat 2015 11.00 CİZRE SPOR 0-0 GİRESUNSPOR
4 Şubat 2015 18.15 TORKU KONYASPOR 0-0 GENÇLERBİRLİĞİ
Maçlar çift devreli lig usulüne göre oynanacak olup gruplarını ilk iki sırada bitiren takımlar, son 16 turuna kalacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

five × five =